Tijdens STOPTOBER stop je 28 dagen met roken. Dit doe je samen met anderen. Ieder jaar doen er zo'n 50.000 mensen mee met het doel om blijvend te stoppen. Met een slagingskans van 70% verandert Stoptober levens. Ga de uitdaging aan en doe ook mee!
Stoppen heeft altijd zin
Stoppen met roken verlaagt het risico op hart- en vaatziekten. Het heeft altijd zin om te stoppen. Hoe eerder je stopt, hoe kleiner jouw kans op hart- en vaatziekten is.
Samen stoppen met roken
De kracht van STOPTOBER is dat je samen stopt met roken. Je stopt niet alleen, maar met hulp van een online community, een gratis app en met steun van de mensen om hen heen. Elk jaar doen tienduizenden mensen mee. Wie 28 dagen niet rookt, heeft 5 keer meer kans om het stoppen vol te houden.
Ik wil stoppen maar hoe pak ik dit aan?
De beste manier om te stoppen met roken is met begeleiding, bijvoorbeeld via je huisarts. Je kunt daar eventueel medicijnen bij gebruiken. Begeleiding én de medicijnen worden meestal vergoed vanuit de basisverzekering. Dan is het dus helemaal gratis. Lees er meer over op Stoppen met roken via huisarts of praktijkondersteuner (POH) - ikstopnu.nl
Wil je het liever niet via je huisarts regelen? Dan zijn er genoeg andere mogelijkheden. Voor vragen over stoppen met roken kun je bijvoorbeeld gratis bellen met de Stoplijn (0800-1995). Ook zijn er andere initiatieven die het makkelijker maken om te stoppen, zoals via de Nationale Apotheek.
Ga je de uitdaging aan met STOPTOBER? We wensen je alle succes!